Субота, 23.11.2024, 23:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Іванівська ЗОШ I-III ст. імені Івана Рачкова

Форма входу

екологічна освіта



Звіт про діяльність гуртка «Юний еколог» Парутинcької школи естетичного виховання
на базі Іванівської ЗОШ( І-ІІІ ) ступенів ім..Івана Рачкова.
(За 2011\2012 навчальний рік та початок 2012\2013н.р.)
Керівник гуртка учитель біології і хімії Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Михайлова Олена Володимирівна
Завдання,мета та форми проведеної роботи.

Екологічне виховання підростаючого покоління сьогодні стає нагальною проблемою суспільства. Причини та наслідки негативних екологічних ситуацій, можливість і необхідність подолання екологічної кризи – ці питання є обов’язковою складовою екологічної освіти. Знання з екології сприяють формуванню в молоді дбайливого ставлення до природи, розвитку екологічної культури. Екологічні проблеми сучасності вимагають від системи освіти приділяти більше уваги формуванню екологічної свідомості, розуміння навколишнього світу й місця людини в ньому. Екологічне виховання – це систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в учнів екологічної культури. Завдання екологічного виховання:а) накопичення екологічних знань;б) виховання любові до природи, бажання берегти і примножувати її;в) формування вмінь і навичок діяльності в природі. Зміст екологічного виховання передбачає розкриття таких досліджень:а) світ природи – середовище перебування людини, яка має бути зацікавлена в збереженні цілісності, чистоти, гармонії в природі;б) осмислення екологічних явищ, уміння робити висновки відносного стану природи,давати рекомендації розумної взаємодії з нею;в) естетична краса природи сприяє формуванню моральних почуттів обов’язку й відповідальності за її збереження, спонукає до природоохоронної діяльності;г) розуміння наслідків тих чи інших дій людини у природі.

Організація цієї роботи в сільській школі має свої особливості: це і невеличка кількість дітей у школі, і брак інформації та методичної підтримки, і недостатній психологічний супровід, і труднощі у співробітництві з науковими установами і доступі до наукової літератури тощо. Розташування школи в сільській місцевості дає простір для здійснення польових досліджень за природничим напрямком діяльності гуртка. Робота учнів в гуртку створює умови для виявлення учнів із стійким пізнавальним інтересом, логічним мисленням, з високою працездатністю, що продуктивно працюють на результат. В процесі роботи з учнями включаю практичні заняття - роботу з гербаріями, колекціями комах, розв’язування екологічних задач. Крім того я прагну навчити дітей самостійно працювати з літературою, починаючи з доступної для розуміння науково-популярної літератури, поступово залучати їх до читання серйозної наукової літератури.

Така комплексна робота з учнями допомагає їм оволодіти знаннями структури і принципів функціонування біологічних систем, їх онто- і філогенезу ,взаємозв’язків між живими системами і неживою природою,опанувати методологію наукового пізнання. Вони опановують уміння самостійного вивчення основних понять, законів, екологічних та біологічних закономірностей ,уміння спостерігати і пояснювати явища природи. Заняття сприяють також розвитку особистих якостей (теоретичного стилю мислення, пізнавального інтересу, уяви, пам’яті, практичним навичкам у природоохоронній діяльності), прагнення до самоосвіти. Вони визначили і професійний вибір учнів.

  • Проведені заходи:
    Вересень 2011- Участь у всесвітній акції «Очистимо планету від сміття» Акції ВДС «Екологічна варта»
    29 вересня - виступ агітбригади на урочистій лінійці школи присвяченій «Всесвітньому дню моря»
    Жовтень 2011
    4жовтня- Брейн- ринг «Охорона тварин» , присвячений Дню захисту тварин.
    31 жовтня - участь у шкільному театралізованому святі до Дня Чорного моря
    Грудень 2011
    Випуск стінгазети до тижня науки та миру.
    Січень 2012
    Лекторій для середніх та молодших класів ( гуртківці провели 5 лекцій )«Вчимося за повідувати» до дня заповідників
    Січень 2012
    Шкільний конкурс «зроби годівницю та накорми птахів» до Акції екологічної ліги «Наша допомога птахам».
    Лютий 2012
    14 лютого – до «дня дій у захист рік, води і життя» Петрішина Валерія, та екологічна агітбригада за сприяння сільської ради с. Іванівка провели виступ – лекцію перед жителями села Іванівка «Вплив ціанобактерій на людину і інші живі організми та шкідливість вживання риби під час заморів.»
    Березень-квітень
    Участь у Акції Всеукраїнської екологічної ліги «Посади своє дерево». висадили дерева біля школи та на критих берегах лиману, для запобігання ерозії ґрунтів.
    Взяли участь у «Дні довкілля» - впорядковували територію школи та пришкільного Дендропарку імені Івана Рачкова .
    Травень 2012
    Здійснили дослідницьку експедицію на Аджигол, яка тривала 2 доби з метою вивчення борізноманіття Аджигольської коси. Та вивчення проблеми цвітіння води Дніпробузького лиману.
    У районну газету з метою популяризації природоохоронної та еколого - дослідницької діяльності – написали статтю «Експедиція Іванівських школярів» , яка вийшла у липні 2012 року у газеті «Чорноморська зірка». Яку приурочили до міжнародного дня води (22 березня) та Міжнародного дня біологічного різноманіття»
    24 травня провели всешкільну акцію за підтримки сільської ради с.Іванівка. «Виростимо чарівний парк» по догляду за пришкільним дендропарком імені Івана Рачкова.
    26 травня - Екскурсію – ознайомлення з роботою Очаківського ландшафтного
    дендропарку «Кінбурнська коса», де поділились зібраним фотоматеріалом
    борізноманіття ( біля 300 слайдів із зображенням місцевих видів рослин і тварин) з експедиції та результатами власних екологічних досліджень,
    фоторепортажів та інше. Також ці матеріали передали у районний методкабінет для використання всіма учителями району під час підготовки презентацій до уроків з біології , природознавства та екології.
    Червень – 5 червня Виступ агітбригади у літньому пришкільному таборі «Червоні Вітрила» Іванівської ЗОШ (І-ІІІ) ступенів, присвячений Дню охорони навколишнього середовища , організація екологічної вікторини та ігор на свіжому повітрі.
    Вересень 2012
    27 вересня – до Всесвітнього дня туризму шкільні перегони – «Збери палатку
    та розрахуй маршрут»
    29 вересня до Всесвітнього дня Моря – провели акцію – дослідження «Чисте узбережжя» за підтримки ЕДП «Кінбурнська коса» де очистили від побутового сміття 3 кілометри узбережжя Дніпробузького лиману. Відеоматеріали та презентацію з дослідженням надали у ЕДП «Кінбурнська коса» та районний методкабінет.
    1 жовтня – театралізований виступ екологічної агітбригади на урочистій шкільній лінійці, присвяченій Всесвітньому дню Чорного моря та Всесвітньому Дню захисту тварин.
    Дослідницька діяльність:
    На протязі діяльності гуртка практикую як індивідуальну так і групову роботу над власними дослідницькими проектами як у природоохоронній так і в суто біологічній – екологічній царині. Зараз в розробці знаходяться такі теми дослідницьких проектів:
    Групові:
    «Вплив абіотичного фактора – (світла) на ріст та розвиток кактуса Опунції звичайної» (над ним працює група з 4 юннатів).
    «Засміченість побутовими відходами берегової лінії Дніпробузького лиману та її вплив на живі організми» ( над ним працює група з 5 юннатів).
    Індивідуальні:
    «Вплив алкоголю на нервову систему людини» - теоретичне дослідження
    «Видовий склад лікарських рослин екологічної стежини с.Іванівка»
    «Вплив посухи та аномальних високих температур на ріст і розвиток
    дерев різного віку та виду у шкільному дендропарку імені Івана Рачкова»
    Закінчені дослідницькі роботи , які підготовлені до захисту юннатами - Членами МАН
    «Роль ціанобактерій у явищі цвітіння води Дніпробузького лиману.»
    «Екотехнології вирощування огірків в умовах посушливого клімату Очаківщини.»
    «Вплив алкоголізації батьків на інтелект та здатність до навчання їх дітей.»
    Результативність роботи:
    У 2012 році 3 юннати - гуртківці стали членами МАН , успішно склавши іспити.
    Зараз вони готують дослідницькі роботи до захисту. Це учениці 10 (зараз 11)
    Класу : Дронь Наталія, Петрішина Валерія, Олексіенко Анастасія.
    Теми проведених досліджень:
    «Роль ціанобактерій у явищі цвітіння води Дніпробузького лиману.»
    «Екотехнології вирощування огірків в умовах посушливого клімату Очаківщини.»
    «Вплив алкоголізації батьків на інтелект та здатність до навчання їх дітей.»
    На районному етапі олімпіад з біології та екології – гуртківці посіли призові місця:
    Венедіктов Микола 8 кл (Біологія) –2 місце
    Петрішина Валерія 10кл (Екологія) – 1 місце -(прийняла участь у Обласному турі, де за підсумками конкурсу – захисту дослідницьких робіт увійшла у першу десятку.)
    Олексієнко Анастасія 10 кл (Біологія) – 1місце

Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзі сайту